Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. Hannah Doerger Ursuline Academy Districts 17:48.00
2. Felicia Krekeler Ursuline Academy Districts 18:17.00
3. Avery Stewart St. Ursula Districts 19:11.40
4. Brooke Hunstad St. Ursula Districts 19:47.80
5. Paige Murdock Ursuline Academy Districts 19:48.00
6. Molly Mulvaney St. Ursula Districts 19:50.00
7. Deirdre Carroll St. Ursula Districts 19:51.80
8. Lucy Hansen Ursuline Academy Districts 20:19.00
8. Sophie Taylor Ursuline Academy GGCL 20:19.00
10. Cara Cavanaugh St. Ursula Districts 20:25.60
11. Maggie Braun St. Ursula Districts 20:35.50
12. Sara Timberlake Ursuline Academy Districts 20:43.00
13. Rose Widmeyer St. Ursula GGCL Preview 20:57.10
14. Lindsey Dwyer Ursuline Academy Ross 21:10.00
15. Abby Fermann St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 21:13.30
16. Kayleigh Zimmer St. Ursula New Richmond 21:18.00
17. Sydney Folen Ursuline Academy Ross 21:20.00
18. Natalie Armbruster Mount Notre Dame East Central Inv 21:23.40
19. Audrey Kirwin St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 21:26.70
20. Vivian Naylor Ursuline Academy Ross 21:30.00
21. Natalie Keller Mount Notre Dame Cedarville Friendship 21:31.10
22. Faith Berkmeyer Ursuline Academy Ross 21:35.00
23. Elle Seeger Mount Notre Dame Cedarville Friendship 21:43.10
24. Katy Kendall St. Ursula Mason Invite 21:43.30
25. Kristin Duma Ursuline Academy Ross 21:45.00
26. Addison Werling Mount Notre Dame Cedarville Friendship 21:46.40
27. Nathalie Erhler St. Ursula Mason Invite 21:47.80
28. Michaela Schulze St. Ursula Districts 21:50.80
29. Grace Nordwick Ursuline Academy Ross 21:52.00
30. Laney Olszewski Ursuline Academy GGCL 21:56.00
31. Payton Robinson Ursuline Academy Mason 21:58.00
32. Macy Creech St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 22:01.00
33. Sophia Garver St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 22:07.70
34. Rachel Zeller St. Ursula Districts 22:14.70
35. Maddie Gillock St. Ursula Districts 22:19.50
36. Becca Reddy St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 22:22.80
37. Natalie Hubert St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 22:23.40
38. Quinn Cramer Ursuline Academy Ross 22:28.00
39. Juliana McClure Ursuline Academy GGCL 22:29.00
40. Samantha Harold Mount Notre Dame East Central Inv 22:31.20
41. Caroline Hemmer St. Ursula Districts 22:33.50
42. Sarah Herrington Ursuline Academy Milford Invitational 22:34.00
43. Kathryn Schulte St. Ursula Districts 22:36.00
44. Molly Fahey Mount Notre Dame East Central Inv 22:36.20
45. Josie Pedoto St. Ursula Districts 22:40.90
46. Leigha Timberlake Ursuline Academy Ross 22:41.00
47. Ella Bosse St. Ursula New Richmond 22:42.50
48. Grace Kaiser St. Ursula New Richmond 22:43.10
49. Maggie Bowers Ursuline Academy Moeller Invitational 22:47.00
50. Sydney Kennedy Ursuline Academy Milford Invitational 22:48.00
51. Norah Meisch St. Ursula New Richmond 22:48.20
52. Gretchen Waning Mount Notre Dame Lakota East Classic 22:54.70
53. Emilee Servaites St. Ursula New Richmond 23:00.80
54. Tori Schlacter Mount Notre Dame East Central Inv 23:01.50
55. Ally Adams Ursuline Academy Ross 23:03.00
56. Sarah Wordeman Ursuline Academy GGCL 23:04.00
57. Kelsey Mangold St. Ursula Districts 23:07.30
58. Ellie Wordeman Ursuline Academy Ross 23:08.00
59. Stella McNab St. Ursula New Richmond 23:11.30
60. Mia Borcherding St. Ursula New Richmond 23:11.60
61. Lori Ryan Mount Notre Dame East Central Inv 23:13.40
62. Christine Reinhart St. Ursula New Richmond 23:14.10
63. Mia Meinhardt St. Ursula New Richmond 23:14.40
64. Grace-Ann Berkmeyer Ursuline Academy Mason 23:18.00
65. Grace Yi St. Ursula Midwest Meet of Champions 23:19.00
66. Sophie Mock St. Ursula New Richmond 23:19.30
67. Samantha Roberts St. Ursula New Richmond 23:25.00
68. Lilly Herriott Ursuline Academy GGCL 23:26.00
69. Carissa Widenhouse Ursuline Academy Ross 23:33.00
70. Rachael Eiben Ursuline Academy Milford Invitational 23:38.00
71. Sara Linduff Ursuline Academy GGCL Preview 23:40.00
72. Ella Anderson Ursuline Academy GGCL 23:48.00
73. Jasmine Howard Ursuline Academy Ross 23:51.00
73. Caroline Weisgerber Ursuline Academy GGCL 23:51.00
75. Maggie Keenan Mount Notre Dame GGCL Preview 24:04.24
76. Emma Ankenbauer St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 24:05.20
77. Claire Jeffreys St. Ursula New Richmond 24:05.60
78. Heidi Gruber St. Ursula New Richmond 24:06.00
79. Kate Rentrop Mount Notre Dame Lakota East Classic 24:12.60
80. Caroline Batt Mount Notre Dame Cedarville Friendship 24:14.20
81. Emily Denoyer St. Ursula Moeller Primetime 24:17.20
82. Sophia Garcia St. Ursula New Richmond 24:19.00
83. Heidi Keller Mount Notre Dame Lakota East Classic 24:20.00
84. Ava Heffernan St. Ursula Midwest Catholic 24:23.40
85. Alexa Russell Ursuline Academy Ross 24:36.00
86. Nellie Messer Ursuline Academy Ross 24:37.00
87. Avery Finley St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 24:37.50
87. Lydia Burns Mount Notre Dame Lakota East Classic 24:37.50
89. Ellie Hoffman St. Ursula New Richmond 24:47.20
90. Taylor Cox Mount Notre Dame East Central Inv 24:48.60
91. Kate Finn St. Ursula New Richmond 24:51.80
92. Celia Karsten St. Ursula New Richmond 24:52.30
93. Leah Paul St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 24:52.40
94. Hailey Baca St. Ursula New Richmond 24:53.50
95. Gabrielle Lemmerman Mount Notre Dame East Central Inv 24:54.40
96. Savanna Bos Ursuline Academy Ross 24:58.00
96. Abby Elmore Ursuline Academy Ross 24:58.00
98. Margaux Begehr St. Ursula Districts 24:58.90
99. Linsey Klug St. Ursula Mason Invite 25:01.00
100. Lydia McClure Ursuline Academy Ross 25:09.00
101. Reese Lynn St. Ursula Districts 25:10.10
101. Claire Prather St. Ursula New Richmond 25:10.10
103. Stephanie Ahrnsen St. Ursula Districts 25:12.60
104. Lauren Fitzpatrick St. Ursula New Richmond 25:17.10
105. Ella Weber St. Ursula New Richmond 25:20.20
106. Maggie Simonson St. Ursula New Richmond 25:25.70
107. Emma Holly Mount Notre Dame GGCL Preview 25:30.83
108. Madeline Fisher St. Ursula Moeller Primetime 25:31.00
109. Becca Laux Mount Notre Dame East Central Inv 25:38.60
110. Sarah Watts St. Ursula New Richmond 25:40.90
111. Camryn Simonson St. Ursula GGCL Preview 25:44.00
112. Jordan Kolpek Mount Notre Dame GGCL Preview 25:44.40
113. Elly Koterba Mount Notre Dame Cedarville Friendship 25:52.00
114. Maria Martini St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 25:52.70
115. Sarah Bender St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 26:26.50
116. MacKenzie Reilly St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 26:27.10
117. Katherine Flege Mount Notre Dame East Central Inv 26:28.80
118. Molly Frame Ursuline Academy GGCL 26:31.00
119. Regan Armbruster St. Ursula New Richmond 26:34.10
120. Olivia Jenkins St. Ursula Districts 26:36.70
121. Maggie Spaeth St. Ursula Districts 26:37.00
122. Anthea Weisman Ursuline Academy Districts 26:44.00
123. Ellie Summers St. Ursula Mason Invite 26:46.30
124. Elle Mader St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 27:05.80
125. Lexi Holum Mount Notre Dame GGCL Preview 27:13.36
126. Abbie Vetter St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 27:13.70
127. Mary Kate Craft St. Ursula New Richmond 27:17.00
128. Claire Earls St. Ursula New Richmond 27:18.60
129. Riley Wagner St. Ursula New Richmond 27:20.10
130. Blair Burk St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 27:22.60
131. Evie Schmitt Mount Notre Dame GGCL Preview 27:25.61
132. Lydia Krier Ursuline Academy GGCL Preview 27:28.00
133. Maryn Mays Mount Notre Dame East Central Inv 27:36.10
134. Sydney Boosveld St. Ursula Mason Invite 27:40.90
135. Francie Pedoto St. Ursula New Richmond 27:57.30
136. Stephanie Schaller Mount Notre Dame GGCL Preview 27:58.14
137. Ella Burwinkel Mount Notre Dame GGCL Preview 28:04.51
138. Bella Driggers St. Ursula GGCL CHAMPIONSHIP 28:14.90
139. Mazie Knight St. Ursula Mason Invite 28:17.50
140. Kaley Worthley St. Ursula New Richmond 28:20.80
141. Ruby Britt St. Ursula New Richmond 28:24.70
142. Isabel Denegar Mount Notre Dame GGCL Preview 28:25.62
143. Ashley Coulehan Mount Notre Dame Cedarville Friendship 28:33.10
144. Skylar Senes Mount Notre Dame Cedarville Friendship 28:56.00
145. Hollyn Shumrick St. Ursula Districts 29:26.90
146. Anna Pritchard St. Ursula New Richmond 29:44.90
147. Millie Browner St. Ursula New Richmond 29:53.40
148. Caroline Earls St. Ursula New Richmond 29:57.00
149. Molly Montanus St. Ursula Moeller Primetime 30:00.40
150. Courtney Ruesink St. Ursula Mason Invite 30:08.00
151. Francie Deters St. Ursula New Richmond 30:46.20
152. Catie Strode St. Ursula GGCL Preview 32:27.80
153. Emily Bolan St. Ursula Mason Invite 32:29.70