Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME LOCATION TIME
1. Avery Stewart (Jr), St. Ursula Midwest Catholic 18:55.10
2. Sara Timberlake (Sr), Ursuline Academy District 19:14.80
3. Brooke Hunstad (Jr), St. Ursula Trinity 19:36.20
4. Beazey Tierney (Fr), St. Ursula Trinity 19:42.60
5. Natalie Keller (So), Mount Notre Dame Southwest District Meet - VOA 19:54.20
6. Elle Seeger (Jr), Mount Notre Dame Southwest District Meet - VOA 19:56.50
7. Paige Murdock (Sr), Ursuline Academy Milford 20:02.40
8. Sophie Taylor (Sr), Ursuline Academy Midwest Catholic 20:04.20
9. Cara Cavanaugh (Sr), St. Ursula Trinity 20:04.40
10. Kaitlyn Sansone (Sr), Mercy McAuley Mason Invit 20:06.00
11. Keelin Elmer (So), Mercy McAuley Districts 20:09.00
12. Ashley Williams (Fr), Mercy McAuley Districts 20:23.00
13. MacKenzie Mechley (Sr), Mercy McAuley Districts 20:26.30
14. Molly Bigner (Sr), Mercy McAuley Districts 20:26.90
15. Abby Fermann (Jr), St. Ursula Trinity 20:29.40
16. Katy Kendall (So), St. Ursula Trinity 20:43.40
17. Quinn Cramer (Jr), Ursuline Academy Milford 20:45.60
18. Stella Ray (Fr), Mount Notre Dame Southwest District Meet - VOA 20:52.20
19. Deirdre Carroll (Sr), St. Ursula Ross 20:55.30
20. Faith Berkmeyer (Jr), Ursuline Academy Ross 20:57.70
21. Audrey Kirwin (Jr), St. Ursula Trinity 21:03.90
22. Juliana McClure (Jr), Ursuline Academy Ross 21:04.00
22. Gigi Winter (So), St. Ursula Trinity 21:04.00
24. Vivian Naylor (So), Ursuline Academy Ross 21:06.10
25. Gabriella Le (Jr), Ursuline Academy Milford 21:10.10
26. Lily Orosz (Fr), Ursuline Academy Milford 21:14.40
27. Maddie Gillock (Jr), St. Ursula Trinity 21:20.90
28. Natalie Armbruster (Jr), Mount Notre Dame GGCL 21:23.80
29. Maggie Braun (Jr), St. Ursula Ross 21:29.90
30. Grace Pavloff (So), St. Ursula JV Open 21:37.30
31. Natalie Hubert (So), St. Ursula Trinity 21:41.60
32. Kayleigh Zimmer (Jr), St. Ursula St. Xavier 21:42.00
33. Cassie Badinghaus (Fr), Mount Notre Dame Southwest District Meet - VOA 21:42.50
34. Leigha Timberlake (Jr), Ursuline Academy Midwest Catholic 21:44.00
35. Sarah Tholen (Fr), Ursuline Academy Milford 21:50.30
36. Lydia Burns (Jr), Mount Notre Dame Southwest District Meet - VOA 21:51.90
37. Josie Feldman (So), Mercy McAuley Districts 21:52.00
37. Sophie Kemble (Jr), Mercy McAuley Midwest Cath at Cedarville 21:52.00
39. Molly Fahey (So), Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 21:53.80
40. Maggie Keenan (Jr), Mount Notre Dame Southwest District Meet - VOA 21:54.30
41. Nathalie Ehrler (Jr), St. Ursula Midwest Catholic 21:54.90
42. Margo Kelley (So), St. Ursula Ross 21:56.90
43. Marissa Le (So), Ursuline Academy Milford 21:58.20
44. Chloe Hubert (Fr), St. Ursula Ross 22:02.60
45. Amy Siemer (Sr), Mercy McAuley Midwest Cath at Cedarville 22:09.00
46. Rachel Zeller (So), St. Ursula Ross 22:15.20
47. Brenna Bohan (So), St. Ursula Trinity 22:17.00
47. Payton Robinson (Sr), Ursuline Academy Milford 22:17.00
49. Sophia Garver (So), St. Ursula GGCL 22:19.80
50. Kelly Albrinck (Jr), Mercy McAuley Eaton Invit. 22:20.00
51. Ellie Hoffman (Jr), St. Ursula Trinity 22:25.30
52. Leah Paul (Jr), St. Ursula Trinity 22:32.40
53. Abby Noe (Sr), Mercy McAuley GGCL Preview Meet 22:34.00
54. Kirsten Krych (Fr), Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 22:35.20
55. Sydney Kennedy (Jr), Ursuline Academy St. Xavier 22:36.40
56. Maura Reilly (Jr), Mercy McAuley GGCL League Meet 22:37.00
57. Sara Linduff (Jr), Ursuline Academy Lebanon 22:38.20
58. Lilly Herriott (So), Ursuline Academy Midwest Catholic 22:45.10
59. Kelsey Mangold (Sr), St. Ursula JV Open 22:46.70
60. Ruth Fermann (So), St. Ursula St. Xavier 22:48.50
61. Lori Ryan (So), Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 22:53.30
62. Lindsey Dwyer (So), Ursuline Academy Ross 22:54.30
63. Grace Kaiser (Sr), St. Ursula Ross 22:58.00
64. Allie Laughlin (Sr), Mount Notre Dame GGCL 22:58.40
65. Michaela Schulze (Jr), St. Ursula GGCL 22:58.50
66. Sydney Folan (Sr), Ursuline Academy Lebanon 22:59.10
67. Alexa Russell (Sr), Ursuline Academy Midwest Catholic 23:01.30
68. Savannah Wilber (Fr), Mount Notre Dame Christ Church 23:02.22
69. Izzy Tonne (Fr), St. Ursula Ross 23:02.60
70. Shanthi Napier (Fr), Ursuline Academy Ross 23:08.90
71. Leah Kallmeyer (So), Mercy McAuley Ross Invitational 23:10.00
71. Maya Szczykutowicz (Fr), Ursuline Academy GGCL 23:10.00
73. Emilee Servaites (So), St. Ursula Trinity 23:15.40
74. Gabby Lemmerman (Sr), Mount Notre Dame GGCL 23:15.70
75. Heidi Keller (Jr), Mount Notre Dame GGCL 23:18.60
76. Ella Anderson (So), Ursuline Academy Milford 23:19.00
77. Katherine Flege (Jr), Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 23:20.00
78. Grace Campbell (Fr), Mount Notre Dame GGCL 23:27.80
79. Stella McNab (So), St. Ursula Moeller 23:28.20
80. Megan Kennedy (Fr), Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 23:31.27
81. Maria Sagel (Fr), Ursuline Academy Milford 23:32.00
82. Jenna Reder (Jr), Mercy McAuley GGCL Preview Meet 23:40.00
83. Lily Childs (So), St. Ursula GGCL Preview 23:40.90
84. Tori Schlachter (Jr), Mount Notre Dame GGCL 23:41.70
85. Abby Kennedy (Fr), Mount Notre Dame GGCL 23:43.10
86. Lillian Smith (So), St. Ursula GGCL 23:45.40
87. Ella Bosse (Jr), St. Ursula Ross 23:45.90
88. Kathryn Schulte (Jr), St. Ursula GGCL Preview 23:46.60
89. Nellie Messer (So), Ursuline Academy Ross 23:48.60
90. Samantha Harold (Sr), Mount Notre Dame GGCL 23:50.70
91. Abby Elmore (Sr), Ursuline Academy Ross 23:54.00
92. Bridget Bertermann (Fr), Mount Notre Dame GGCL 23:57.10
93. Greta Albers (Fr), Mount Notre Dame GGCL 23:57.80
94. Maria Houchens (Fr), St. Ursula Midwest Catholic 23:58.80
95. Renee Mansour (Fr), Ursuline Academy Milford 23:58.90
96. Sophie Mock (Jr), St. Ursula Trinity 24:00.10
97. Josie Pedoto (Sr), St. Ursula St. Xavier 24:01.40
98. Grace Gillock (Fr), St. Ursula Ross 24:03.60
99. Kristen Meyer (Jr), Mercy McAuley Eaton Invit. 24:07.00
100. Emma Holly (Sr), Mount Notre Dame GGCL 24:21.20
101. Emma Ankenbauer (Sr), St. Ursula Trinity 24:22.30
101. Lauren Brunswick (Fr), St. Ursula Trinity 24:22.30
103. Madeline Fisher (So), St. Ursula GGCL 24:24.20
104. Sarah Johnston (Fr), Mount Notre Dame GGCL 24:26.70
105. Sophia Garcia (Sr), St. Ursula Ross 24:30.50
106. Caroline Weisgerber (Sr), Ursuline Academy Milford 24:31.00
107. Natalie Roettker (Fr), St. Ursula Ross 24:32.00
108. Ellie Vonderhaar (So), St. Ursula Trinity 24:36.40
109. Leah Klus (Fr), St. Ursula GGCL 24:40.40
110. Samantha Bollin (Fr), Mercy McAuley Eaton Invit. 24:46.00
111. Charlotte Brewer (Fr), Mount Notre Dame GGCL 24:47.30
111. Sarah Wordeman (Jr), Ursuline Academy Milford 24:47.30
113. Heidi Gruber (So), St. Ursula GGCL Preview 24:52.50
114. Skylar Stimson (Jr), St. Ursula Midwest Catholic 24:53.20
115. Reeve Moschandreas (Fr), St. Ursula Midwest Catholic 24:54.50
116. Ruther Serger (Jr), Mercy McAuley Eaton Invit. 25:05.00
117. Reese Lynn (Jr), St. Ursula St. Xavier 25:05.90
118. Leah Mezger (So), Mercy McAuley St Xavier Invit 25:09.00
119. Laura Fitzpatrick (Jr), St. Ursula Midwest Catholic 25:10.30
120. Kate Rentrop (Sr), Mount Notre Dame GGCL 25:13.10
121. Aaliyah Rush (Fr), St. Ursula Moeller 25:20.60
122. Avery Glynn (Jr), St. Ursula Trinity 25:22.20
123. Skylar Senes (So), Mount Notre Dame GGCL 25:24.10
124. Abby Byrum (Jr), Mercy McAuley Moeller Primetime Invit. 25:25.00
125. Leah Andrews (Fr), Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 25:31.40
126. Micah Ulm (So), Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 25:32.40
127. Marianne Falci (So), Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 25:33.40
128. Annie Hornsby (Jr), Mercy McAuley GGCL League Meet 25:36.00
129. Aubrey Lapp (Sr), St. Ursula GGCL 25:38.50
130. MacKenzie Reilly (Jr), St. Ursula Trinity 25:39.20
131. Norah Meisch (So), St. Ursula Moeller 25:40.90
132. Celia Karsten (Jr), St. Ursula St. Xavier 25:41.40
133. Sarah Bender (Jr), St. Ursula Trinity 25:43.30
134. Andrea Endaya (Fr), Mount Notre Dame GGCL 25:43.50
135. Caroline Batt (Sr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 25:43.90
136. Eva Lonneman (Sr), Mercy McAuley Ross Invitational 25:49.00
137. Abbie Vetter (So), St. Ursula Ross 25:52.80
138. Isabel Denegar (Jr), Mount Notre Dame GGCL 25:57.80
139. Kate Crusius (So), Ursuline Academy Ross 25:59.10
140. Samantha Roberts (Jr), St. Ursula GGCL 25:59.30
141. Rachel Reyering (Fr), St. Ursula Midwest Catholic 26:00.00
142. Rachel Trapp (Jr), Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 26:03.26
143. Tyana Holm (Fr), Mount Notre Dame GGCL 26:03.60
144. Ella Burwinkel (So), Mount Notre Dame GGCL 26:05.70
145. Annala Fricke (Fr), Mount Notre Dame GGCL 26:08.60
146. Emma Ganz (Fr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 26:18.80
147. Francie Pedoto (So), St. Ursula GGCL 26:27.20
148. Camryn Simonson (So), St. Ursula Midwest Catholic 26:29.90
149. Helena Ipsa (Fr), Mount Notre Dame GGCL 26:34.80
150. Molly Frame (Jr), Ursuline Academy St. Xavier 26:41.40
151. Mary Ganim (Fr), St. Ursula Moeller 26:44.50
152. MaryKate Craft (Jr), St. Ursula Ross 27:02.10
153. Kenna Cassidy (Fr), Ursuline Academy Lebanon 27:09.60
154. Belle Grubert (Fr), St. Ursula GGCL Preview 27:16.70
155. Sophie Rudol (Fr), Mount Notre Dame GGCL 27:21.00
156. Gloria Knight (So), St. Ursula GGCL 27:22.40
157. Izzy Dahm (So), Mount Notre Dame GGCL 27:25.10
158. Claudia Deters (Sr), St. Ursula Moeller 27:28.40
159. Sarah Herrington (Sr), Ursuline Academy Midwest Catholic 27:32.80
160. Riley Drefcinski (So), Mount Notre Dame GGCL 27:33.60
161. Grace Hauer (So), Mercy McAuley GGCL League Meet 28:07.00
162. Lauren Ayer (So), St. Ursula Midwest Catholic 28:08.60
163. Ella Weber (Jr), St. Ursula GGCL 28:09.00
164. Meghan Domingo (Fr), St. Ursula GGCL Preview 28:13.20
165. Hope Hunley (Jr), Mercy McAuley Eaton Invit. 28:14.00
166. Maggie Simonson (Jr), St. Ursula GGCL 28:15.50
167. Ava Stanard (Jr), Ursuline Academy Milford 28:19.60
168. Alli Newcomb (Fr), St. Ursula Moeller 28:26.80
169. Ava Meyer (Fr), St. Ursula GGCL 28:28.00
170. Sophia Benevides (So), St. Ursula Moeller 28:35.50
171. Lily Anna Marcheschi (Fr), St. Ursula Moeller 28:35.60
172. Avery Finley (So), St. Ursula GGCL 28:37.70
172. Olivia Jenkins (Jr), St. Ursula Midwest Catholic 28:37.70
174. Khaki Saba (Fr), St. Ursula GGCL 28:39.40
175. Ellie Burns (Jr), St. Ursula GGCL Preview 28:41.30
176. Morgan Grubbs (Jr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 28:47.40
177. Claire Jeffreys (So), St. Ursula Ross 28:54.20
178. Lucy Faherty (Fr), St. Ursula New Richmond 28:59.60
179. Eden Oaks (So), St. Ursula GGCL Preview 29:03.90
180. Courtney Ruesink (Jr), St. Ursula Midwest Catholic 29:06.30
181. Bella Driggers (Sr), St. Ursula GGCL 29:21.60
182. Kaley Worthley (Sr), St. Ursula GGCL 29:24.90
183. Josephine Denegar (Fr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 29:28.40
184. Sophia Clarke (Fr), Mount Notre Dame Little Miami XC Invitational 29:34.20
185. Sydney Boosveld (Jr), St. Ursula GGCL 30:26.60
186. Ruby Britt (Sr), St. Ursula Moeller 30:33.20
187. Francie Deters (So), St. Ursula GGCL 30:37.70
188. Regan Armbruster (Jr), St. Ursula GGCL 30:47.10
189. Katie Holt (Jr), Mount Notre Dame GGCL 30:54.40
190. Courtney Arnold (Fr), St. Ursula GGCL Preview 31:06.60
191. Hannah Fetters (Fr), Mount Notre Dame Little Miami XC Invitational 31:21.20
192. Audrey Bergmann (Fr), Mount Notre Dame GGCL 31:43.30
193. Maggie Belyea (Fr), St. Ursula GGCL 32:02.20
194. Kathleen Fitzpatrick (So), St. Ursula GGCL 32:48.30
195. Isabella Rueve (Jr), St. Ursula GGCL Preview 33:01.10
196. Lily Anderson (Fr), St. Ursula Moeller 38:15.50