Swimming - All League Team

Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Claudia Butterfield, Swimmer Ursuline Academy
Athlete of the Year Mallory Hanna, Diver Ursuline Academy
Coach of the Year Pete Wagner Mount Notre Dame

First Team
NAME SCHOOL EVENT
Madeline Wolfe - Junior
Liza Semona - Senior
Claudia Butterfield - Senior
Bella Matesa - Senior
Ursuline Academy 200 Yard Medley Relay
Bella Matesa - Senior Ursuline Academy 200 Yard Freestyle
Clara Keiser - Senior St. Ursula 200 Yard I. M.
Caitlyn Clements - Junior St. Ursula 50 Yard Freestyle
Mallory Hanna - Sophomore Ursuline Academy 1 Meter Diving
Claudia Butterfield - Senior Ursuline Academy 100 Yard Butterfly
Bella Matesa - Senior Ursuline Academy 100 Yard Freestyle
Clara Keiser - Senior St. Ursula 500 Yard Freestyle
Megan Grill - Senior
Madeline Wolfe - Junior
Liza Semona - Junior
Elizabeth Naylor - Sophomore
Ursuline Academy 200 Yard Freestyle Relay
Madelyn Hensler - Junior Seton 100 Yard Backstroke
Claudia Butterfield - Senior Ursuline Academy 100 Yard Breaststroke
Elizabeth Naylor - Sophomore
Claudia Butterfield - Senior
Megan Grill - Senior
Bella Matesa - Senior
Ursuline Academy 400 Yard Freestyle Relay

Second Team
NAME SCHOOL EVENT
Madelyn Hansler - Junior
Alicia Burke - Freshman
Anna Tiernan - Junior
Megan Wills - Senior
Seton 200 Yard Medley Relay
Molly Pressler - Junior Seton 200 Yard Freestyle
Liza Semona - Senior Ursuline Academy 200 Yard I. M.
Anna Tiernan - Junior Seton 50 Yard Freestyle
Sarah Krusinski - Junior Mount Notre Dame 1 Meter Diving
Anna Tiernan - Junior Seton 100 Yard Butterfly
Madelyn Hensler - Junior Seton 100 Yard Freestyle
Molly Pressler - Junior Seton 500 Yard Freestyle
Megan Wills - Senior
Alicia Burke - Freshman
Brooke Kamstra - Sophomore
Molly Pressler - Junior
Seton 200 Yard Freestyle Relay
Madeline Wolfe - Junior Ursuline Academy 100 Yard Backstroke
Liza Semona - Senior Ursuline Academy 100 Yard Breaststroke
Caitlyn Clements - Junior
Anna Voelkerding - Senior
Amanda Serger - Sophomore
Clara Keiser - Senior
St. Ursula 400 Yard Freestyle Relay

Honorable Mention
NAME SCHOOL EVENT
Amanda Serger - Sophomore
Kristen Hammond - Junior
Courtney McKeown - Freshman
Sophia Dugan - Junior
St. Ursula 200 Yard Medley Relay
Anna Voelkerding - Senior St. Ursula 200 Yard Freestyle
Brooke Kamstra - Sophomore Seton 200 Yard I. M.
Madeline Wolfe - Junior Ursuline Academy 50 Yard Freestyle
Jazz Haas - Sophomore Mount Notre Dame 1 Meter Diving
Anna Voelkerding - Senior St. Ursula 100 Yard Butterfly
Caitlyn Clements - Junior St. Ursula 100 Yard Freestyle
Ellen Lange - Freshman St. Ursula 500 Yard Freestyle
Ela Verhoff - Junior
Grace Ross - Junior
Sophie Kemble - Sophomore
Kaitlyn Sansone - Senior
Mercy McAuley 200 Yard Freestyle Relay
Amanda Serger - Sophomore St. Ursula 100 Yard Backstroke
Brooke Kamstra - Sophomore Seton 100 Yard Breaststroke
Anna Tiernan - Junior
Molly Pressler - Junior
Brooke Kamstra - Sophomore
Madelyn Hensler - Junior
Seton 400 Yard Freestyle Relay